Aktualności

11.09.2019

Pierwsza hala widowiskowo – sportowa w powiecie

Z nieukrywaną radością i dumą pragniemy Państwa poinformować, że złożony w marcu br. wniosek o dofinansowanie budowy hali widowiskowo – sportowej w Książu Wlkp. został zaopiniowany pozytywnie!

11.09.2019

O hali widowisko-sportowej podczas konferencji prasowej w Książu Wlkp.

W ubiegły wtorek, 10 września, w tut. Urzędzie odbyła się konferencja prasowa dotycząca budowy hali widowiskowo-sportowej w Książu Wlkp. Impulsem do jej zorganizowania było uzyskanie dofinansowania w wysokości 5 milionów (!) z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację przedsięwzięcia. W konferencji uczestniczyli Burmistrz Książa Wlkp.,  Pan Teofil Marciniak, Poseł na Sejm RP, Pan Zbigniew Dolata oraz Pełnomocnik PiS Powiatu Śremskiego, Pan Robert Piątek. Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiona została koncepcja budowy hali, która będzie pierwszym pełnowymiarowym obiektem sportowym, nie tylko na terenie naszej Gminy, ale i całego Powiatu Śremskiego.

10.09.2019

Sportowo w ksiąskim Centrum Kultury

Wraz z początkiem października przy Centrum Kultury Książ Wlkp. zacznie funkcjonować punkt śremskiego KSA Fitness Zone. Miłośnicy aktywnego trybu życia oraz osoby, które chcą nabyć zdrowe nawyki, będą mogli skorzystać z oferty zajęć sportowych, prowadzonych przez trenerów jednej z najlepszych siłowni w okolicy.

10.09.2019

Od października rusza jesienna oferta zajęć w CK

Wraz z nadchodzącymi, jesiennymi popołudniami, Centrum Kultury Książ Wlkp. przygotowało bogatą ofertę zajęć edukacyjno- artystycznych. Zarówno najmłodsi, jak i trochę starsi miłośnicy ciekawych form spędzania czasu wolnego, znajdą coś dla siebie. Oprócz stałych sekcji, ksiąskie CK zaproponowało kilka nowości, i to zarówno z zakresu muzyki, plastyki, jak i sportu. Warsztaty rozpoczną się od października, a do końca września, mogą się Państwo na nie zapisywać w siedzibie Centrum Kultury.

10.09.2019

Zakończono przebudowę drogi w Brzóstowni!

W piątek 30 sierpnia br. dokonano odbioru inwestycji polegającej na przebudowie drogi w Brzóstowni. Wykonawcą zadania był Zakład Drogowo – Transportowy Sławomir Begier z Nekli – wyłoniony w ramach przetargu nieograniczonego. Koszt wykonanych robót wyniósł 275 012,01 zł brutto. Na odcinku drogi o dł. 313,25 m wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego gr. 5 cm na podbudowie z gruzu betonowego żwirowego.

06.09.2019

„PLANOWANIE PRZESTRZENNE DLA KAŻDEGO”

Zapraszamy Państwa w piątek, 13 września br. o godz. 16:00 do Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. na spotkanie informacyjno - edukacyjne pn. „Planowanie przestrzenne dla każdego”.