Aktualności

08.06.2018

„Skarbnica wiedzy w Książu Wielkopolskim” na półmetku

Czerwiec jest ostatnim miesiącem tego roku szkolnego, w którym w gminnych szkołach podstawowych realizowane są zajęcia w ramach projektu pn. „Skarbnica Wiedzy w Książu Wlkp.” Kolejne spotkania dla uczniów ruszają już we wrześniu.

08.06.2018

Spotkanie z sołtysami

We wtorek, 5 czerwca w tut. Urzędzie Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak spotkał się w z sołtysami Gminy Książ Wlkp. Tematy, które poruszane były podczas tego zebrania dotyczyły zarówno bieżącego funkcjonowania samorządu i poszczególnych sołectw, jak również sytuacji związanej z ostatnimi niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, które - z początkiem miesiąca - dotknęły miejscowości naszej Gminy.

08.06.2018

Gmina Książ Wlkp. w nowym świetle.

W całej kraju przybywa samorządów, które decydują się na wymianę starych opraw oświetleniowych na nowoczesne LED-y. Wśród nich znalazła się również Gmina Książ Wlkp.

07.06.2018

BEZPŁATNA CYTOLOGIA
12 czerwca 2018 r. – Przychodnia BELLUS w Książu Wlkp.

Panie, będące w wieku 25 - 59 lat, które jeszcze nie korzystały w ciągu ostatnich trzech lat z profilaktycznych badań cytologicznych opłacanych przez NFZ, zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnych badaniach. Odbędą się w dniu 12 czerwca 2018r. w godz. od  10:00 do 12:00  przy Przychodni Bellus w Książu Wlkp., ul. Wiosny Ludów 24.

07.06.2018

BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE JELITA GRUBEGO

W dniu 21.06.2018 r. o godz. 14:00 w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp. odbędzie się spotkanie edukacyjne organizowane w ramach projektu  „Profilaktyka nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego realizowana przez OPEN S.A. na terenie całej Wielkopolski”

07.06.2018

Sytuacja w Gminie Książ Wlkp. po intensywnych opadach deszczu

Anomalia pogodowe, jakich w ostatnim czasie nie brakuje, niestety nie omijają naszej Gminy. Tym razem na przełomie maja i czerwca doświadczyliśmy niezwykle uciążliwej - jak na tę porę roku - fali upałów, której towarzyszyły dynamiczne zjawiska atmosferyczne. Po wielu tygodniach wysokich temperatur i braku opadów, w pierwszy weekend czerwca spadło tyle deszczu, co zwykle w ciągu jednego miesiąca. Ulewy, które przeszły przez obszar całej Wielkopolski, najbardziej dotkliwie odczuli mieszkańcy Chrząstowa.