Aktualności

21.12.2018

Budżet Obywatelski 2018 - kolejny projekt zrealizowany!

Przebudowa terenu przy świetlicy wiejskiej w Chwałkowie Kościelnym - Zielony zakątek rekreacyjno- wypoczynkowo- edukacyjny - to nazwa projektu zrealizowanego w 2018 r., w ramach ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego.

21.12.2018

Zakończono przebudowę ulicy Łąkowej w Książu Wlkp.!
Parking znów czynny!

Miło nam poinformować, że w czwartek 20 grudnia br. odbył się odbiór końcowy inwestycji polegającej na przebudowie ksiąskiej ulicy Łąkowej wraz z utwardzeniem przyległego terenu. Jej zakończenie oznacza nie tylko poprawę bezpieczeństwa i warunków na drodze, ale także otwarcie na nowo zlokalizowanego w tamtej części miasta miejsca postojowego dla aut i innych pojazdów.

20.12.2018

ZAKUP SPRZĘTU DLA OSP CHWAŁKOWO KOŚCIELNE

W ramach udzielonej pomocy finansowej przez Starostwo Powiatowe
w Śremie w kwocie 5 000,00 zł (pięć tysięcy   złotych) został zakupiony dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwałkowie Kościelnym turbowentylator PAVLIS A HARTMAN PH-VP 450.

20.12.2018

Uroczyste odsłonięcie krzyży powstańczych już 27 grudnia

Już w czwartek, 27 grudnia, w naszej Gminie rozpocznie się pierwsza część obchodów 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Serdecznie zapraszamy członków rodzin, a także wszystkich, którzy chcą uczcić pamięć o bohaterach Ziemi Ksiąskiej, na uroczyste odsłonięcie krzyży powstańczych na nagrobkach Powstańców, położonych na cmentarzach w Gminie Książ Wlkp.

20.12.2018

Świąteczny prezent od Centrum Kultury Książ Wlkp.

11 listopada 2018 r. mieszkańcy Gminy Książ Wlkp. oraz przybyli do naszego miasteczka goście świętowali stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Okrągła rocznica została hucznie uczczona na ksiąskim Rynku i z pewnością niejeden uczestnik będzie ją jeszcze długo wspominał. Centrum Kultury Książ Wlkp. zadbało oto, aby wspomnienia te nie przeminęły wraz z upływem czasu i przygotowało… świąteczny prezent w formie filmu upamiętniającego ten wyjątkowy dzień. Został zamieszczony na portalu YouTube i można go obejrzeć klikając w podany link: https://www.youtube.com/watch?v=CiREbuBFKc8

19.12.2018

Zawiadomienie o zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Książ wlkp

Burmistrz Książ Wlkp. zawiadamia, że uchwałą Nr II/4/2018 Rady Miejskiej w Książu Wlkp. z dnia 28 listopada 2018 r. zmieniającą uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty (Dz. Urz. Woj. Wlkp. z 2018 r. poz. 9451), zmianie uległa wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.