Aktualności

02.07.2019

Eksplozja i Bieg Kolorów w Jarosławkach

Już w najbliższa sobotę, 6 lipca, odbędzie się Eksplozja i Bieg Kolorów na Terenach Rekreacyjnych w Jarosławkach. Będzie zatem na sportowo i bardzo kolorowo! Na uczestników imprezy czeka 2,5 kilometrowa trasa, a tuż po niej wyrzut kolorów holi. W tegorocznej odsłonie imprezy uczestnikom towarzyszyć będzie ekipa Eska Summer City!

02.07.2019

Czerwcowe spotkanie z sołtysami

W minione czwartkowe popołudnie, 27 czerwca po raz ostatni w starej kadencji organów jednostek pomocniczych ksiąskiej Gminy, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak spotkał się Urzędzie z ich przedstawicielami - sołtysami. Podczas roboczego spotkania poruszone zostały różnego rodzaju kwestie dotyczące funkcjonowania zarówno sołectw, jak i całego samorządu. Odbyło się także szkolenie z zakresu funduszu sołeckiego.

01.07.2019

Umiem pływać – 6. edycja

W tym roku, już po raz szósty, zrealizowany został projekt powszechnej nauki pływania pn. „Umiem pływać” współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tej edycji programu udział brało 45 uczniów klas I-III ksiąskiej szkoły podstawowej zdobywało umiejętności pływackie, podczas zajęć pozalekcyjnych.

01.07.2019

Zmiany w 500+

W związku z nowelizacją ustawy, świadczenie wychowawcze w ramach „Programu 500+”, będzie przysługiwało się wszystkim dzieciom i nastolatkom do 18 lat, również jedynakom, bez względu na dochód rodziny. Wnioski o wypłatę 500+ można składać już od 1 lipca drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu Emp@atia, ePUAP oraz bankowości elektronicznej.

01.07.2019

Kołacin i Chrząstowo z marszałkowskim dofinansowaniem!

Z nieukrywaną satysfakcją i dumą informujemy, iż na liście 125 projektów, które otrzymają dofinansowanie z budżetu samorządu Województwa Wielkopolskiego, w ramach IX edycji konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś, znalazły się dwa zadania z Gminy Książ Wlkp. Szczęśliwymi sołectwami, do których zostanie skierowane wsparcie, okazały się Kołacin i Chrząstowo.

30.06.2019

Komunikat dla wypoczywających nad jeziorem Jarosławskim

Dzisiaj, tj. w niedzielę, 30 czerwca, nad jeziorem Jarosławskim nie będzie strzeżone kąpielisko nr 2. Prosimy zatem o rozwagę i jeśli to możliwe, o korzystanie z kąpieliska nr 1. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.