Aktualności

28.08.2019

Rozpoczęto budowę nowej szatni sportowej w Książu Wlkp.

W sierpniu br. rozpoczęto prace związane z budową nowego budynku szatni sportowej w Książu Wlkp. W pierwszej kolejności dokonano rozbiórki starego budynku, który znajdował się na terenie parku miejskiego w Książu Wlkp. Nowy obiekt, który powstaje w miejscu poprzedniego, będzie większy i dostosowany do współczesnych standardów.

27.08.2019

„Region czysty na 6” II edycja

Od 16 września 2019 r. rusza II Edycja konkursu REGION CZYSTY NA 6 kierowanego dla placówek oświatowych

Celem tego konkursu jest rozpowszechnienie wśród uczniów postaw ekologicznych poprzez zachęcenie ich do odzysku surowców wtórnych (plastikowych nakrętek, aluminiowych puszek, baterii, telefonów komórkowych), rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży w szkołach oraz wykazanie korzyści płynących ze zbiórki surowców wtórnych.

23.08.2019

Rockowo w Książu Wlkp., czyli V edycja festiwalu Książ Rock Zone 2019

Po wielu muzycznych imprezach tego lata przyszedł czas na mocne, rockowe granie! Centrum Kultury Książ Wlkp. wraz z Panem Michałem Zakrzewskim zapraszają na piątą edycję Książ Rock Zone. Odbędzie się ona w sobotę, 31 sierpnia w Parku Miejskim w Książu Wlkp. Dla wszystkich fanów (i nie tylko) muzyki rockowej zagrają najlepsze zespoły, wśród których będzie można usłyszeć m.in. Percival Schuttenbach, Alcoholicę czy też formację Cochise.

23.08.2019

Kids Rock, czyli ksiąski festiwal rockowy w odsłonie dla dzieci

W sobotę, 31 sierpnia odbędzie się Kids Rock, czyli festiwal Książ Rock Zone w odsłonie dla dzieci. Rozpocznie się o godz. 15.00, tuż przed zaplanowanymi na ten dzień koncertami w ksiąskim Parku Miejskim. Dla najmłodszych miłośników ciężkiej muzyki (i nie tylko) przygotowano animacje oraz pokaz mody rockowej, w którym każde dziecko może zaprezentować swoja stylizację, a w nagrodę na małe modelki oraz modelów, czeka niespodzianka. Ponadto maluchy mogą zamienić się w prawdziwych rockowców, a to za sprawą tatuaży, makijażu oraz fryzury, dzięki którym poczują klimat festiwalu.

22.08.2019

Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Książ Wlkp.

W bieżącym roku przedłużono kolejny odcinek sieci wodociągowej. Tym razem rozbudowano sieć w Zakrzewicach w ciągu ulicy Parkowej. Istniejące w tej miejscowości, w drodze gminnej wodociągi, przedłużono o 336 mb.

21.08.2019

Zakończono weryfikację projektów zgłoszonych w ksiąskim BO na 2020 rok - czas na losowanie numerów!

21 sierpnia, Komisja działająca na podstawie Zarządzenia Nr 130/2019 Burmistrza Książa Wlkp. z dnia 31 lipca 2019 r. w sprawie powołania Komisji do przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Książ Wlkp. dotyczących Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp., zakończyła etap weryfikacji formalnej i merytorycznej zgłoszonych projektów.