Aktualności

30.08.2019

80. rocznica wybuchu II wojny światowej - zaproszenie

80 lat temu Polska jako pierwsza stawiła czoła zbrodniczym niemieckim i sowieckim atakom. Rocznica ta jest doskonałą okazją, aby oddać cześć poległym Bohaterom Ziemi Ksiąskiej w walkach w 1939 r. Centrum Kultury Książ Wlkp. wraz z Burmistrzem Książa Wlkp. serdecznie zapraszają na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się one w niedzielę, 1 września. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pan prof. dr hab. Piotr Gliński.

30.08.2019

Dziewiąty numer Informatora gminnego już dostępny!

Minęło zaledwie kilka tygodni od wydania Informatora gminnego nr 8, a już w najbliższych dniach do Państwa domostw zostanie dostarczony kolejny jego egzemplarz. Ten ostatni stanowi podsumowanie I połowy bieżącego roku.

29.08.2019

Losowanie numerów projektów zgłoszonych
w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2020 rok

We wtorek, 27 sierpnia w siedzibie ksiąskiego magistratu, w obecności Wnioskodawców oraz Członków Komisji, odbyło się losowanie numerów projektów zgłoszonych w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2020 rok.

29.08.2019

W Książu Wlkp. świętowano zakończenie żniw
czyli Dożynki Powiatowo-Gminne 2019

Koniec lata to dla rolników okres wytężonej pracy, ale i świętowania. To właśnie na ten czas przypadają zwykle dożynkowe uroczystości. Tegoroczne Powiatowo-Gminne Święto Plonów odbyło się w minioną niedzielę, 25 sierpnia. Tradycyjnie rozpoczęła je msza św. dziękczynna, odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Książu Wlkp., przez proboszcza, ks. Andrzeja Dolskiego. Po liturgii, barwny korowód dożynkowy na czele z Mażoretkami, Orkiestrą Dętą, pocztami sztandarowymi, licznie przybyłymi gośćmi i mieszkańcami gminy, w towarzystwie sprzętu rolniczego i strażackiego, przemarszerował do ksiąskiego Amfiteatru.

29.08.2019

O ekonomii społecznej w Gminie Książ Wlkp.

Mając na uwadze szerokie spektrum działania i wspaniałe cele, które od ponad 30 lat realizuje Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka, Gmina Książ Wlkp. rozpoczęła współpracę z w/w organizacją w zakresie propagowania ekonomii społecznej wśród lokalnej społeczności.

29.08.2019

Spotkanie z dyrektorami szkół

W miniony piątek, w związku z rozpoczynającym się niebawem rokiem szkolnym 2019/2020, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp., odbyło się spotkanie organizacyjne z dyrektorami szkół.