Aktualności

09.01.2019

Rok 2018 w księgach ksiąskiego Urzędu Stanu Cywilnego
- mniej rozwodów, mniej zgonów, a więcej ślubów

W roku 2018 Urząd Stanu Cywilnego w Książu Wlkp. zarejestrował zdecydowanie więcej ślubów niż w roku poprzednim. Mniej natomiast (i bardzo dobrze) było sporządzonych zgonów i orzeczonych rozwodów. Jeśli z kolei chodzi o urodzenia to tych zarejestrowanych w księgach tut. USC, było 5.

09.01.2019

Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności na terenie Gminy Książ Wlkp.

Główny Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, iż rozpoczęła się kolejna edycja badania ankietowego Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) na terenie Wielkopolski, w tym także w Gminie Książ Wlkp.  W związku z powyższym ankieterzy GUS-u mogą zawitać do Państwa domostw
z prośbą o udzielenie informacji w ciągu całego  roku 2019.

07.01.2019

Otwarty konkurs ofert 2019

Burmistrz Książa Wielkopolskiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty do składania ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku. W tym roku zachęcamy Państwa do realizacji zadań związanych z 80. rocznicą Rozstrzelania Obywateli Ziemi Ksiąskiej i Dolskiej. Oferty należy składać w terminie do 29 stycznia br. w tut. Urzędzie.

07.01.2019

Szkolne Koło Wolontariatu z Chwałkowa "Odkryciem Roku 2018"!

Działające w Szkole Podstawowej w Chwałkowie Kościelnym Koło Misyjne od lat wspiera idee wolontariatu zagranicznego. Od ubiegłego roku Koło współpracuje z Lokalnym Centrum Wolontariatu w Śremie, które corocznie organizuje Galę Wolontariatu i nagradza najbardziej aktywnych i kreatywnych społeczników. W roku 2018, Kapituła Konkursu po raz pierwszy do regulaminu Gali wprowadziła nową kategorię i postanowiła przyznać tytuł ODKRYCIE ROKU, którym uhonorowane zostało Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym!!!

07.01.2019

Pomoc zdrowotna dla nauczycieli

Urząd Miejski w Książu Wlkp. informuje, iż z początkiem roku ruszył nabór wniosków o przyznanie pomocy zdrowotnej dla nauczycieli. Wnioski wraz z załącznikami można składać w tut. Urzędzie,  w terminie do 31 stycznia 2019r.

04.01.2019

Jak powstawała opera w Jarosławkach?
Kulisy na antenie TVP Kultura już w sobotę, 5 stycznia o godz. 15.20

Czy kojarzą Państwo spektakl operowy Dydona i Eneasz, którego ksiąska odsłona miała miejsce latem ubiegłego roku w jarosławskiej Ceglarni? Z pewnością niektórzy, a zwłaszcza osoby biorące w nim udział, doskonale pamiętają zarówno sam występ, jak i intensywne do niego przygotowania. Publiczność z kolei, która zasiadła wówczas na widowni, jeszcze dziś wspomina wrażenia, jakie wywarła na niej opera Henry’ego Purcella. Zarówno jedni, jak i drudzy, a także Ci z Państwa, którzy wówczas nie mieli okazji obejrzeć przedstawienia, z pewnością chętnie zobaczą kulisy powstawania opery w Jarosławkach. Film, który powstał z tego wydarzenia już jutro na antenie TVP KULTURA o godz. 15.20. Zapraszamy : )