Aktualności

10.12.2018

(Wielko)polskie drogi do niepodległości
prowadziły przez Książ Wielkopolski

Kto spośród mieszkańców Książa i okolic, wybrał się w niedzielne popołudnie, 2 grudnia do Słonecznego Dworu, by spędzić tam czas w „niepodległościowej atmosferze”, z pewnością nie pożałował. Przygotowany z wielkim rozmachem, z muzyką na żywo i ... żywymi obrazami Artura Grottgera oraz efektownymi układami tanecznymi spektakl, okazał się nie tylko artystycznym osiągnieciem, ale także wspaniałą, niecodzienną lekcją historii.

08.12.2018

Asfalt na drodze do Świączynia!

Mieszkańcy Świączynia i Świączynka, ale też inni użytkownicy drogi prowadzącej do tych miejscowości, korzystają od października br. z nowej asfaltowej nawierzchni! Droga prowadząca przez las była sporym utrapieniem dla poruszających się tamtędy zarówno kierowców, jak i pieszych. W ramach zadania wykonano 700m nawierzchni asfaltowej przy szerokości jezdni 4,40m na podbudowie z gruzu betonowego żwirowego oraz kruszywa kamiennego.

07.12.2018

Mikołajki, 9 grudnia odbędą się w Centrum Kultury

Uprzejmie informujemy, że uległo zmianie miejsce gdzie odbędą się Mikołajki zaplanowane na najbliższą niedzielę, 9 grudnia br. Z uwagi na prognozowane, niekorzystne warunki pogodowe, wszystkich zainteresowanych  spotkaniem z Mikołajem zapraszamy do Centrum Kultury, przy ul. Zakrzewskiej 15 w Książu Wlkp.

07.12.2018

Koncert Bożonarodzeniowy – już w niedzielę, 16 grudnia

Centrum Kultury w Książu Wlkp. serdecznie zaprasza na Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się dnia 16 grudnia br. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie.

07.12.2018

Przebudowa ulicy Łąkowej w Książu Wlkp.!

Uprzejmie informujemy, że w związku z trwającymi robotami drogowymi polegającymi na przebudowie ulicy Łąkowej w Książu Wlkp., należy spodziewać się utrudnień w ruchu na remontowanym odcinku drogi.

05.12.2018

Śpiewem uczcili niepodległość
Chóry z Wielkopolski na pierwszym ksiąskim przeglądzie chóralnym

Jednym z dofinasowanych w tym roku przez ksiąski samorząd zadań, realizowanych na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, był zorganizowany w ostatnią niedzielę listopada, Przegląd chórów „Z pieśnią patriotyczną”. Pomysł jego przygotowania należał do działającego przy Centrum Kultury, Chóru Consensus, natomiast organizacją zadania, zajęła się ksiąska instytucja kultury wspólnie z wnioskodawcą - Stowarzyszeniem Ochotniczej Straży Pożarnej Włościejewice- Ługi.