Aktualności

25.05.2018

Rusza III edycja ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego

W tym roku - już po raz trzeci - mieszkańcy naszej Gminy mają możliwość współdecydowania o sposobie wydatkowania części środków budżetowych, potocznie nazywanych budżetem obywatelskim lub partycypacyjnym. Dzięki korzystaniu z jego mechanizmów, zainteresowane osoby mogą zgłaszać różnego rodzaju inicjatywy służące zaspokojeniu lokalnych potrzeb. 

21.06.2018

OSTRZEŻENIE - Burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Miejscami możliwy grad. GCZK w Książu Wlkp.

21.06.2018

Stypendia dla uzdolnionych – edycja 2018

Uprzejmie informujemy, iż do 30 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp. można składać wnioski o przyznanie stypendiów Burmistrza Książa Wlkp. uzdolnionym dzieciom i młodzieży.

20.06.2018

Ważny dzień dla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. Bohaterów Wiosny Ludów w Książu Wlkp.

Miniona niedziela była niezwykle ważna dla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. Bohaterów Wiosny Ludów w Książu Wlkp. Obok intronizacji Króla Kurkowego AD. 2018 ksiąskie Bractwo obchodziło jubileusz 200-lecia założenia organizacji.

19.06.2018

Jubileusz 90-lecia OSP w Książu Wlkp.

W najbliższą sobotę, 23 czerwca br.  Ochotnicza Straż Pożarna w Książu Wlkp. obchodzić będzie jubileusz 90- lecia  swego istnienia. Obchody zainauguruje uroczysta msza święta, odprawiona w miejscowym  kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego. Następnie,  strażacy ochotnicy oraz ich goście przemaszerują na teren przy Centrum Kultury, gdzie rozpocznie się oficjalne świętowanie. W imieniu Organizatorów już dziś  zapraszamy Państwa do udziału w jubileuszu!

19.06.2018

Letnie dyżury dla przedszkolaków

W związku ze zbliżającymi się wakacjami informujemy, iż trwają zapisy dzieci na letnie dyżury w Przedszkolu w Książu Wlkp. oraz w oddziałach przedszkolnych przy gminnych szkołach podstawowych.